KS - jednościenne wkłady kominowe ze stali kwasoodpornej

System KS służy do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, opalanych gazem lub olejem opałowym. W tego typu kotłach, powietrze niezbędne do procesu spalania pobierane jest z pomieszczenia w którym znajduje się urządzenie. Z kolei produkty spalania odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem przewodu kominowego. 

KZS - jednościenne wkłady kominowe ze stali żaroodpornej

System KZS służy do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. W tego typu kotłach, powietrze niezbędne do procesu spalania pobierane jest z pomieszczenia w którym znajduje się urządzenie. Z kolei produkty spalania odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem przewodu kominowego. 

KD – system izolowanych wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej

System KD to system izolowanych rur i kształtek służący do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwarta komora spalania, opalanych gazem lub olejem opałowym. Pobierają powietrze niezbędne do procesu spalania z pomieszczenia w którym się znajdują, a produkty spalania odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem przewodu kominowego.

KZD - system izolowanych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

Kominus KZD to system izolowanych rur i kształtek służący do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwarta komora spalania opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. Pobierają one powietrze niezbędne do procesu spalania z otoczenia pomieszczenia w którym się znajdują, a produkty spalania odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem przewodu kominowego. System KZD produkowany jest w dwóch grubościach ścianek – 0,8 mm oraz 1 mm. Posiadają one zakończenia CZOP-MUFA, które pozwalają na uzyskanie szczelnych połączeń.

KO – system jednościennych wkładów kominowych owalnych

System KO to system rur i kształtek owalnych służący do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych otwartą komorą spalania opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. System KO wykonany jest ze stali żaroodpornej o odpowiednim składzie pierwiastkowym, który gwarantuje odporność stali na działanie wysokich temperatur.  Spalaniu ekologicznych paliw stałych towarzyszą wysokie temperatury, które powodują nagrzewanie się ścian przewodu kominowego. Skład stali oraz jej parametry technologiczne muszą zagwarantować odpowiednią pracę komina oraz uchronić go przed ewentualnym uszkodzeniem spowodowanym działaniem wysokiej temperatury.

KB – system odprowadzania spalin z kominków oraz kotłów na ekologiczne paliwa stałe

System KB to system rur i kształtek służący do wykonywania przyłączy kominek -  komin z palenisk opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. Elementy systemu KB wykonane są ze stali o grubości 2,0 mm malowanej czarną żaroodporną farbą. Ze względu na znaczną grubość ścianki oraz na odpowiednie właściwości stali system jest odporny na działanie wysokich temperatur, które towarzyszą spalaniu ekologicznych paliw stałych. System doskonale zachowuje swoje właściwości w środowisku wysokich temperatur. Czarna, żaroodporna farba zabezpiecza powierzchnię przed korozją.

KK - system jednościenny do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu

System KK to system rur i kształtek służący do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych lub pracujących w nadciśnieniu opalanych gazem lub olejem opałowym. Specyfika tego typu kotłów wymaga zastosowania systemu kominowego o specjalnych parametrach materiałowych i odpowiedniej budowie.

KKD - System jednościenny SPS (System Powietrzno-Spalinowy) KK i KKD (izolowany)

System KK to system rur i kształtek służący do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych lub pracujących w nadciśnieniu opalanych gazem lub olejem opałowym. Specyfika tego typu kotłów wymaga zastosowania systemu kominowego o specjalnych parametrach materiałowych i odpowiedniej budowie.

KP - system dwuścienny do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu

System KP nazywany również systemem WPPS ( Współosiowy Przewód Powietrzno-Spalinowy) jest to system rur i kształtek służących do odprowadzania spalin z urządzenia grzewczych z zamkniętą komora spalania oraz urządzeń kondensacyjnych.System KP może występować także w wersji z izolacja z wełny skalnej 30 mm (System KPD). Zapobiega on nadmiernemu wychłodzeniu ścianek komina.

KPD - System dwuścienny WPPS (Współosiowy Przewód Powietrzno - Spalinowy) KP i KPD (izolowany)

System KP nazywany również systemem WPPS ( Współosiowy Przewód Powietrzno-Spalinowy) jest to system rur i kształtek służących do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z zamkniętą komora spalania oraz urządzeń kondensacyjnych.System KP może występować także w wersji z izolacja z wełny skalnej 30 mm (System KPD). Zapobiega on nadmiernemu wychłodzeniu ścianek komina.

KXS - System odprowadzania spalin z agregatów prądotwórczych

System KXS to system rur i kształtek wykonanych ze stali kwasoodpornej służący do odprowadzania spalin z agregatów prądotwórczych, jednostek kogeneracyjnych i innych silników spalinowych. System KXS jest również uniwersalnym rozwiązaniem dla instalacji podciśnieniowych i nadciśnieniowych opalanych gazem lub olejem opałowym. System maxcon KXS jest innowacyjnym rozwiązaniem opatentowanym przez firmę Kominus. Specjalny rodzaj połączeń poszczególnych elementów zapewnia doskonałą szczelność w środowisku działania bardzo wysokiego ciśnienia – możliwość pracy w klasie ciśnienia H1.

KXD - Izolowany system odprowadzania spalin z agregatów prądotwórczych

System KXD to system izolowanych rur i kształtek wykonanych ze stali kwasoodpornej służący do odprowadzania spalin z agregatów prądotwórczych, jednostek kogeneracyjnych i innych silników spalinowych. System KXS jest również uniwersalnym rozwiązaniem dla instalacji podciśnieniowych i nadciśnieniowych opalanych gazem lub olejem opałowym. System maxcon KXD jest innowacyjnym rozwiązaniem opatentowanym przez firmę Kominus. Specjalny rodzaj połączeń poszczególnych elementów zapewnia doskonałą szczelność w środowisku działania bardzo wysokiego ciśnienia – możliwość pracy w klasie ciśnienia H1.

SKC-C (w) - System kominowy ceramiczny – SUCHY WARIANT

System kominowy ceramiczny SKC-C (w) przeznaczony jest do kotłów z otwartą komorą spalania opalanych paliwem stałym ciekłym i gazowym gdzie temperatura spalin nie jest wyższa aniżeli T 600 (600°C).

SKC-CM - System kominowy ceramiczny UNIWERSAL C-SUCHY M-MOKRY

System kominowy ceramiczny SKC-CM uniwersal przeznaczony jest do kotłów z otwartą komorą spalania opalanych paliwem stałym, ciekłym i gazowym gdzie temperatura spalin nie jest wyższa aniżeli T 600 (600ºC). W systemie tym zastosowano nowe obudowy zewnętrzne i wkłady ceramiczne spełniające najwyższe wymagania obowiązujących norm europejskich.

SKC-T - System kominowy ceramiczny – TURBO

System kominowy ceramiczny turbo SKC-T spełnia wymagania dla najnowocześniejszych urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania opalanych gazem. Jest to system o układzie koncentrycznym, w którym wnętrze obudowy zewnętrznej komina jest wykorzystane do doprowadzenia powietrza do spalania, a znajdująca się w nim rura ceramiczna służy do odprowadzania spalin z urządzenia grzewczego.

SKM-T (t) - System kominowy metalowy – TURBO

System kominowy metalowy turbo SKM-T (t) Zbudowany on jest z kwasoodpornej rury metalowej odprowadzającej spaliny z kotła oraz kanału powietrznego (wnętrze obudowy zewnętrznej komina PK, PKW) doprowadzającego powietrze konieczne do spalania.

SKM-T (k) - System kominowy metalowy – KONDESAT

System kominowy metalowy kondensacyjny SKM-T (k) CJ BLOK jest to system dwuścienny, powietrzno-spalinowy (SPS), w którym wnętrze obudowy zewnętrznej komina (pustak PK, PKW) wykorzystuje się do doprowadzania powietrza koniecznego do spalania. Przeznaczony on jest do kotłów z zamknięta komorą spalania.

SKW - System kominowy wentylacyjny

System kominowy wentylacyjny SKW CJ BLOK przeznaczony jest do budowy grawitacyjnych systemów wentylacji, w celu wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

KN - System nasad wspomagających ciąg kominowy

Podstawową funkcją nasad systemu KN jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego. Jest to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie przewodu spalinowego. 

SWP - System kanałów wentylacyjnych

System SWP to system kanałów i kształtek o przekroju prostokątnym wykonanych z blachy ocynkowanej przeznaczony do systemów wentylacyjnych. Ocynk ze względu na swoje właściwości materiałowe znajduje świetne zastosowanie w systemach wentylacji. Elementy wykonane z tego właśnie materiału są lekkie, co ma istotne znaczenie w konstrukcji całego systemu wentylacji. W większości przypadków wentylacja jest systemem podwieszanym. Szczególnie jest to widoczne w dużych zakładach przemysłowych, w których sufit posiany jest licznymi kanałami wentylacyjnymi. Dodatkowo aspektem jest cena, która w przypadku elementów wykonanych z ocynku jest bardzo atrakcyjna dla klientów.

SWR - System rur i kształtek wentylacyjnych

System SWR to system rur i kształtek wykonanych z blachy ocynkowanej przeznaczony do systemów wentylacyjnych. Ocynk ze względu na swoje właściwości materiałowe znajduje świetne zastosowanie w systemach wentylacji. Elementy wykonane z tego właśnie materiału są lekkie, co ma istotne znaczenie w konstrukcji całego systemu wentylacji.

KA - Akcesoria kominowe

System KA to system akcesoriów kominowych. W jego skład wchodzą wszelkie dodatki do podstawowej konstrukcji komina oraz wszystkie drobne elementy takie jak: obejmy mocujące, obejmy centrujące, zaciski montażowe, itd.